Abisuri

În căutarea adevărului interior

Sa relativizam !

Sa dam drumul

La robinete

Sa lasam suvoaiele

Sa-si faca treaba

Sa nu constientizam

Decat trecerea odata trecuta

Si doar intamplarea

Ca simplu fapt divers.

Sa meditam intens

In orice pozitie.

Indepartandu-ne

Sa lasam uitarea

Sa-si faca de cap

La ce bun atatea detalii

Timpul alege oricum

La intamplare.

2 răspunsuri la „Sa relativizam !”

  1. Avatar covorulmeuc

    Atât de relative sunt şi acele şuvoaie
    Cu facturile ce faci, le-arunci în ploaie
    ???

    1. Avatar abisurile

      Astept sa treaca…

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Abisuri

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura